Culture.si:New articles (suggestions)

From Culture.si

Jump to:navigation, search

List of ideas for possible new articles. To agree upon and to assign to a maintainer. Preden odpreš novo stran, preveri, če slučajno ni v DEPOju!

Input from Jana --> to be assigned

Priority articles, 2020 =

FESTIVALS


VENUES

MUSIC


VISUAL ARTS


Missing venues in Art Cinema Network

Naslovi tudi tukaj: http://artkinomreza.si/seznam-clanov/

MISSING GALLERIES

LJUBLJANA


ROGAŠKA

HERITAGE

Cultural houses round Slovenia

ACTIVE CULTURAL HOUSES ROUND SLOVENIA Summary: letnica stavbe, kdo je arhitekt, namenskost stavbe skoz zgodovino (če ponovno odprtje in živ program, kdaj), na kratko o vlogi in programu danes - brez naštevanja posameznih izvajalcev

MODEL ARTICLE: Cerknica Culture House = + KULTURNIK "KARTICA" Z DOGODKI = https://dogodki.kulturnik.si/?where=Kulturni%20dom%20Cerknica


ČRNOMELJ

DOLENJSKE TOPLICE = music venue

SLOVENSKE KONJICE

HRASTNIK


WEB RESOURCES


FILM PRODUCERS & stuff

  1. Filmoteka - NGO - https://filmoteka.net/en/about/
  2. Temporama - https://www.temporama.si/
  3. NuFrame - http://nuframe.si/
  4. Filmostovje - http://www.filmostovje.com/
  5. Nord Cross Production - http://nordcross.com/
  6. Senca Studio - https://www.senca-studio.si
  7. Iridium Film, 
Bojan Mastilović, Janez Ferlan - https://www.film-center.si/sl/film-v-sloveniji/filmi/oseba/9890/iridium-film/ - https://www.iridiumfilm.com


DESIGN

  1. Studio ŽAŽA
  2. Wilsonic Design - oohnoo - http://www.wilsonicdesign.com/o-nas/ (JANA lahko piše tole)

AWARDS & residencies

(ČLANKE O REZIDENCAH pripravlja Simon Žlahtič)

  1. KIBLA award
  2. MOTA award
  3. Kočevje Writers Room - not existant any more


PERFORMING ARTS

(ČLANKE ZA PODROČJE GLEDALIŠČE IN PLES piše Katja Kosi)

  1. Drugajanje Festival - http://www.bunker.si/slo/drugajanje
  2. ŠKUC Theatre - http://www.skuc.org/theatre/
  3. Kreatorij DIC - http://www.dic.si/index.php?option=com_content&view=category&id=108&Itemid=794
  4. Zavod Poza (Novak Jure) - http://veza.sigledal.org/producent/zavod-poza
  5. Zavod 0.1 - http://www.institute01.org/
  6. Grajsko lutkovno gledališče v Sevnici - http://www.glg-sevnica.com/ gl. tudi grad Sevnica!
  7. Gledališče dela - Theatre of Work


ON HOLD!!!

MUSIC (missing programci na MK)

  1. Zavod Etnika (dodat cikel Blue Planet)
  2. Carnica Institute for Culture and Tourism (Layerjeva hiša - program Dvocikel)
  3. KD Jazz Velenje (en cikel, dva festivala - novi članki, en za druđštvo in drugi za Kreativno kliniko, update Max Club)
  4. Harmonia Antiqua Labacensis (nov članek, http://harmonia.antiqua.si)
  5. KUD RAČE - http://www.kudrace.si
  6. Beton Records
  7. Studio Zuma - https://www.chriseckman.net/studio-zuma
  8. Negligence studio
  9. KUD Morgan (cikel koncertov v SNG Nova Gorica)

EDITORIAL GRAPES

  1. JSKD - do konca urediti
  2. ŠKUC Association - reorganizacija
  3. Cankarjev dom - reorganizacija
Collections
Lists
Opportunities
Resources
Nerd files
Editorial
Feeling Wiki?
Tools